5 akcesoriów przydatnych każdej mamie

laktatory

5 akcesoriów przydatnych każdej mamie

Narodziny dziecka to wielka radość, ale i początek szalonej podróży, w której zakupy stanowią istotny element. Wbrew pozorom, maluch potrzebuje wielu rzeczy, czyli ubranek, wózka, zabawek i pieluch. Kobiety karmiące piersią również muszą kupić akcesoria, które ułatwią im życie, a na pewno potrzebne będą laktatory.

Czego potrzebuje kobieta, która urodzi dziecko?

Kompletowanie wyprawki dla przyszłej mamy warto rozpocząć już w okolicach siódmego miesiąca ciąży. Kobieta ma wtedy jeszcze wystarczająco dużo siły i chęci, by się tym zająć. Szukając odpowiednich akcesoriów, warto kupić także elementy odzieży. Z pewnością przyda się koszula do karmienia ze specjalnym systemem, który pozwala sprawnie odsłonić pierś, by nakarmić dziecko lub podłączyć laktatory, jeśli zajdzie taka potrzeba. Potrzebny będzie także funkcjonalny biustonosz do karmienia piersią, czyli taki z odpinanymi miseczkami.

laktator

Akcesoria dla kobiet karmiących piersią – wkładki, laktatory i osłonki.

Wkładki laktacyjne są niezbędnym elementem wyprawki dla młodych kobiet. Przydają się zwłaszcza na początku przygody z karmieniem, gdy mleko wycieka samoistnie. Na te dni wybierzmy grubsze i bardziej chłonne wkładki. W sklepach znajdziemy wkładki jednorazowe i wielorazowe. Pierwsze z nich są wykonane z delikatnego materiału, często nasączone są specjalną substancją chłodzącą i niwelują ból pogryzionych brodawek. Większość mam, które urodziły dziecko i karmią je piersią, ma problemy z bolącymi brodawkami, co wynika ze złej techniki karmienia lub niewygodnej pozycji. Jeśli brodawki są poranione, karmienie staje się tak bolesne, że część kobiet może odczuwać niechęć przed karmieniem. W takich sytuacjach warto nałożyć osłonki na brodawki, by móc bez problemu podać dziecku pierś. Aktywne kobiety, które mają wiele obowiązków i nie zawsze mogą nakarmić na żądanie, a chcą, by dziecko piło ich mleko, mogą odciągnąć pokarm. Pomocne będą laktatory, dzięki którym można odciągnąć potrzebną ilość mleka, która zaspokoi głód malucha.

Czytaj również  Jak zwalczyć cellulit?

Które laktatory są najlepsze?

Laktatory są szczególnie polecane kobietom, które muszą wrócić do pracy lub, z jakiegoś powodu, na jakiś czas rozstać się z dzieckiem, a nie chcą podawać mleka modyfikowanego. Laktator można dostać w szpitalu lub innej placówce opieki zdrowotnej, a taki sprzęt stosuje się wtedy, gdy matka nie może podać dziecku piersi. Urządzenie pobudza pierś do wytwarzania mleka i ustanawia w pełni jego produkcję. Laktatory ręczne służą do okazjonalnego ściągania pokarmu, gdyż ich używanie jest czasochłonne i wymaga wprawy. Świetnie sprawdzą się u osób, które odciągają pokarm jedynie okazjonalnie. Laktatory elektryczne są polecane kobietom, których dzieci maja problem z samodzielnym ssaniem piersi. Wybierzmy sprzęt, który odciąga mleko szybko i sprawnie, co usprawni odciąganie pokarmu.

W sklepach jest wiele różnych akcesoriów za mam, a wybierać je należy z dużą rozwagą. Przeglądając ofertę laktatorów, zastanówmy się, jak często będziemy korzystać z tego sprzętu.