Artykuły higieniczne przydatne w podróży

Artykuły higieniczne przydatne w podróży

Oczywiście w czasie górskiej wyprawy czy wypadu pod namiot również trzeba zadbać o swoją higienę. Wbrew pozorom nawet kilkugodzinna podróż może upłynąć w komfortowych warunkach, o ile pamięta się o zabraniu ze sobą podstawowych artykułów higienicznych. O czym zatem warto pamiętać przed podróżą? Co trzeba ze sobą zabrać?

Chusteczki nawilżane

Bez chusteczek nawilżanych np. marki Seni trudno jest sobie wyobrazić jakąkolwiek podróż. W przypadku wielogodzinnej jazdy autobusem, bez dostępu do wody chusteczki są wręcz niezastąpione. Można nimi przemyć twarz, ręce czy nawet pachy. Nawet w czasie długiej podróży dają pewną namiastkę komfortu. Dobrze sprawdzają się też w przypadku dzieci.

Żel antybakteryjny

Chusteczki Seni pomagają w czasie podróży zachować czystość i higienę. Jednak oprócz nich warto zabrać ze sobą dezynfekujący, antybakteryjny żel do mycia rąk, najlepiej z dodatkiem alkoholu w składzie. Można nim w każdym momencie odkazić ręce np. przed zjedzeniem posiłku, gdy dostępu do bieżącej wody niestety nie ma. Obecnie podręczne żele do rąk kupić można w każdej aptece czy drogerii i nie kosztują one majątku.

Nakładki na toaletę

Niestety często stan toalet dostępnych w podróży pozostawia wiele do życzenia. Trudno jest jednak wszystkie potrzeby załatwić, nie siadając na desce. Wówczas z pomocą przychodzą specjalne, papierowe nakładki na deskę sedesową. Również i w tym przypadku posiłkować się można dodatkowo żelem antybakteryjnym. Po wszystkim ręce należy oczywiście umyć żelem i wytrzeć np. chusteczkami Seni.

Czytaj również  Czy wiesz dlaczego warto jeść owoce i warzywa?

Podróż z dzieckiem

Podróż z małym dzieckiem, zwłaszcza trwająca wiele godzin, bywa trudna dla niego i jego rodziców. Oczywiście w tym czasie ogromne znaczenie ma zachowanie higieny malucha. Obecnie na rynku dostępnych jest na szczęście wiele produktów, które mogą to ułatwić. Są to różnego rodzaju pieluchy i wkładki. Marka Seni przygotowała ponadto specjalne śliniaki higieniczne, które pozwalają na wygodne i bezproblemowe nakarmienie dziecka bez ryzyka zabrudzenia ubrania czy siedzenia.

Higiena jamy ustnej

Jednak same chusteczki nawilżane i pielęgnujące Seni, podkłady higieniczne czy żel antybakteryjny to za mało, aby w czasie podróży zachować pełną higienę. W tym czasie ogromne znaczenie ma przecież także higiena jamy ustnej. Doraźnie zastosować można tutaj płyn do płukania ust, który zakupić można w niewielkie, podręcznej butelce. Taki płyn działa antybakteryjnie, usuwa płytkę nazębną i przede wszystkim daje uczucie odświeżenia. Warto przy tym pamiętać, że płynów z alkoholem w składzie nie należy użytkować zbyt długo i nie są one w stanie w 100% zastąpić regularnego szczotkowania zębów.

Warto też mieć przy sobie nić dentystyczną, która nie zajmuje wiele miejsca, a pozwala na szybkie wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Szczególnie godne polecenia są nici z dodatkiem fluoru, które przy okazji odświeżają oddech. W sprzedaży dostępne są także gotowe zestawy podróżnicze do higieny jamy ustnej.

Czytaj również  Smoothies a świeży sok – czym się różni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *