Artykuły higieniczne przydatne w podróży

Artykuły higieniczne przydatne w podróży

Oczywiście w czasie górskiej wyprawy czy wypadu pod namiot również trzeba zadbać o swoją higienę. Wbrew pozorom nawet kilkugodzinna podróż może upłynąć w komfortowych warunkach, o ile pamięta się o zabraniu ze sobą podstawowych artykułów higienicznych. O czym zatem warto pamiętać przed podróżą? Co trzeba ze sobą zabrać?

Chusteczki nawilżane

Bez chusteczek nawilżanych np. marki Seni trudno jest sobie wyobrazić jakąkolwiek podróż. W przypadku wielogodzinnej jazdy autobusem, bez dostępu do wody chusteczki są wręcz niezastąpione. Można nimi przemyć twarz, ręce czy nawet pachy. Nawet w czasie długiej podróży dają pewną namiastkę komfortu. Dobrze sprawdzają się też w przypadku dzieci.

Żel antybakteryjny

Chusteczki Seni pomagają w czasie podróży zachować czystość i higienę. Jednak oprócz nich warto zabrać ze sobą dezynfekujący, antybakteryjny żel do mycia rąk, najlepiej z dodatkiem alkoholu w składzie. Można nim w każdym momencie odkazić ręce np. przed zjedzeniem posiłku, gdy dostępu do bieżącej wody niestety nie ma. Obecnie podręczne żele do rąk kupić można w każdej aptece czy drogerii i nie kosztują one majątku.

Nakładki na toaletę

Niestety często stan toalet dostępnych w podróży pozostawia wiele do życzenia. Trudno jest jednak wszystkie potrzeby załatwić, nie siadając na desce. Wówczas z pomocą przychodzą specjalne, papierowe nakładki na deskę sedesową. Również i w tym przypadku posiłkować się można dodatkowo żelem antybakteryjnym. Po wszystkim ręce należy oczywiście umyć żelem i wytrzeć np. chusteczkami Seni.

Czytaj również  Soczewki kontaktowe dla wrażliwych oczu

Podróż z dzieckiem

Podróż z małym dzieckiem, zwłaszcza trwająca wiele godzin, bywa trudna dla niego i jego rodziców. Oczywiście w tym czasie ogromne znaczenie ma zachowanie higieny malucha. Obecnie na rynku dostępnych jest na szczęście wiele produktów, które mogą to ułatwić. Są to różnego rodzaju pieluchy i wkładki. Marka Seni przygotowała ponadto specjalne śliniaki higieniczne, które pozwalają na wygodne i bezproblemowe nakarmienie dziecka bez ryzyka zabrudzenia ubrania czy siedzenia.

Higiena jamy ustnej

Jednak same chusteczki nawilżane i pielęgnujące Seni, podkłady higieniczne czy żel antybakteryjny to za mało, aby w czasie podróży zachować pełną higienę. W tym czasie ogromne znaczenie ma przecież także higiena jamy ustnej. Doraźnie zastosować można tutaj płyn do płukania ust, który zakupić można w niewielkie, podręcznej butelce. Taki płyn działa antybakteryjnie, usuwa płytkę nazębną i przede wszystkim daje uczucie odświeżenia. Warto przy tym pamiętać, że płynów z alkoholem w składzie nie należy użytkować zbyt długo i nie są one w stanie w 100% zastąpić regularnego szczotkowania zębów.

Warto też mieć przy sobie nić dentystyczną, która nie zajmuje wiele miejsca, a pozwala na szybkie wyczyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Szczególnie godne polecenia są nici z dodatkiem fluoru, które przy okazji odświeżają oddech. W sprzedaży dostępne są także gotowe zestawy podróżnicze do higieny jamy ustnej.

Czytaj również  Dlaczego warto wybrać kosmetyki naturalne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *