Dlaczego coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabieg obrzezania?

kiedy zdecydowac sie na obrzezanie?

Dlaczego coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabieg obrzezania?

Obrzezanie, z greckiego peritomé , dosłownie oznacza „obcięcie dookoła”. I chociaż przez wielu zabieg ten uważany jest za bezsensowny, tak naprawdę coraz więcej mężczyzn się na niego decyduje.

Czym jest obrzezanie

Obrzezanie, to zabieg polegający na usunięciu części albo całości napletka. Obrzezaniem określa się również  usunięcie części lub całości zewnętrznych narządów płciowych u kobiet, co jest mocno dyskusyjne ze względu na silne nadużycia występujące zwłaszcza w kulturach słabiej rozwiniętych, gdzie usuwa się całą łechtaczkę pozostawiając jedynie otwór na oddawanie moczu.W dawnych czasach obrzezaniu poddawano się ze względów religijnych, dzisiaj doszły przyczyny higieny intymnej.

Przyczyny  obrzezania napletka

Jednym z głównych powodów, dlaczego ludzie decydują się na obrzezanie jest kwestia higieny. Uważa się, że obrzezani mężczyźni są mniej narażeni na kiłę i rzeżączkę, a  także  na wirusa HIV. Obrzezanie całkowite zmniejsza również ryzyko wystąpienia infekcji. Pozytywny aspekt tego  zabiegu mężczyzn odczuwają także kobiety, które rzadziej chorują na raka szyjki macicy.

obrzezanie całkowite

Obrzezanie całkowite (źródło: http://zaufanekliniki.pl/obrzezanie-calkowite)

Obrzezanie konieczne jest również w przypadku, gdy napletek jest zbyt duży oraz gdy wędzidełko jest zbyt krótkie, przez co utrudnia odbycie stosunku seksualnego.

Jedną z oczywistych, pozytywnych cech obrzezania u mężczyzn jest fakt, że są oni pozbawieni możliwości wystąpienia u nich schorzenia stulejki.

Czytaj również  Sztuka uzdrowienia: Rehabilitacja kolana w praktyce

Obrzezaniu poddaje się także ze względów estetycznych, które są wymaganie w niektórych branżach filmowych. Aktor filmów porno lepiej prezentuje się będąc po tym zabiegu. Również jest mniej narażony na różne choroby wynikające z jego profesji.

 

Obrzezanie w religii

Obrzezanie od zawsze pełniło bardzo ważną rolę wśród wielu religii na świecie. Pierwsze wzmianki o tym rytuale można przeczytać w Biblii, a dokładniej w Rdz 17:1, 9-14, 23-27 „[…]Każdy mężczyzna spośród was ma się dać obrzezać. „

Z kolei obrzezanie praktykowano już w Egipcie, będąc oznaką czystości.

Żydzi dokonują obrzezania w wieku 8 lat. Sam rytuał jest tożsamy z chrztem wśród chrześcijan. Oznacza on przymierze z Bogiem, dlatego obrzezanie jest oznaką czegoś dobrego, czego nie należy się wstydzić.

Na Półwyspie Arabskim zabieg ten praktykowano jeszcze przed pojawieniem się islamu. Dopiero później kult obrzezania muzułmanie włączyli do swojej wiary, u których oznacza on wejście chłopca w świat dorosłych w wieku 14 lub 21 lat,  a tym samym poddanie się Bogu i akceptację jego przykazań.

 

Obrzezanie, a przyjemność z odbywania stosunku

Jednym z mitów na temat obrzezania u mężczyzn jest ten, który mówi, że w wyniku usunięcia napletka żołądź jest mniej wrażliwy na bodźcie, przez co seks daje mniej przyjemności. Jednak badania mówią całkiem coś przeciwnego. Nie zauważono różnicy w odczuwaniu satysfakcji u mężczyzn obrzezanych, jak i nie poddanych temu zabiegowi.

Czytaj również  Irydologia – jakie choroby można wyczytać z oczu?