Dlaczego warto wybrać kosmetyki naturalne?

kosmetyki

Dlaczego warto wybrać kosmetyki naturalne?

Wszystkie nakładamy na twarz i ciało kosmetyki, które zazwyczaj dobieramy do rodzaju skóry i jej potrzeb. Musimy jednak pamiętać, że w tradycyjnych kosmetykach jest dużo substancji chemicznych, a część z nich może mieć zły wpływ na naszą skórę. Warto wiec sięgnąć po kosmetyki naturalne lub preparaty dostosowane do potrzeb skóry, bez zbędnych składników, np. Bioderma.

Kosmetyki roślinne skarbnicą zdrowia. Czy Bioderma to dobra firma?

Natura oferuje wiele roślin o właściwościach leczniczych, a część z nich znalazło zastosowanie podczas opracowywania receptur kosmetyków odżywiających. W naturalnych kosmetykach stosuje się ekologiczne składniki o skutecznym działaniu. Najważniejsze są oleje roślinne, czyli naturalne emolienty, bardzo dobrze tolerowane przez naszą skórę. Fazę wodną w kremie zastępuje się często hydrolatem roślinnym, a zamiast silnych konserwantów stosuje się olejki eteryczne. Oczywiście, wszystkie składniki są dokładnie przebadane, by nie szkodziły skórze. Czasami stosuje się łagodne konserwanty pochodzenia roślinnego o bardzo niskim stężeniu. Konserwantem jest też często witamina E.

Jakie skarby kryją kosmetyki naturalne? Czy można zrezygnować z preparatów Biodermy?

Kosmetyki roślinne są łagodne dla skóry i zapewniają jej kompleksową pielęgnację. Obecnie można stosować całkowicie naturalną pielęgnację, gdyż oferowane są specyfiki do oczyszczania i pielęgnacji twarzy oraz całego ciała, a także szampony i dezodoranty oraz kosmetyki dla dzieci. Komponenty pochodzą zarówno z rodzimych łąk, jak i z najdalszych zakątków świata. W kosmetykach stosuje się nie tylko egzotyczny olejek z drzewa herbacianego, ale i pochodzący z rodzimych tłoczni olej z nasion czy ekstrakt z truskawek. Czy osoby, które mają problemy skórne, również mogą ich używać? Czy może lepiej zostać przy preparatach Biodermy? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż wszystko zależy od potrzeb skóry i tego, jak reaguje na różne substancje – składniki kosmetyków naturalnych mogą bowiem uczulać. Bioderma jest specjalistą od skóry i tworzy dermokosmetyki, które dzięki swoim unikalnym właściwościom zaspokajają potrzeby każdego typu skóry. Fachowcy dokładnie badają tajemnice zdrowej skóry, jak również czynników zaburzających jej równowagę. Choroby, przebyte kuracje czy zmiany związane z wiekiem mogą prowadzić do nieprawidłowości. Produkowane kosmetyki mają pobudzić naturalne mechanizmy skóry i przywrócić jej funkcje ochronne. Wszystkie produkty naśladują naturalne mechanizmy zachodzące w skórze pod względem substancji i działania. Tworząc je, firma sięga po najczystsze składniki aktywne, które w naturalny sposób są obecne w skórze oraz usuwają przyczyny, a nie tylko objawy dysfunkcji skóry. Aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo oferowanych preparatów, tworzy je z zastosowaniem ograniczonej liczby substancji aktywnych w optymalnych proporcjach.

Czytaj również  Dlaczego warto jeść ryby i owoce morza?

Stosując dobrej jakości kosmetyki naturalne zapewnimy skórze pielęgnację na właściwym poziomie. Jeśli mamy poważne problemy ze skórą, nie ryzykujmy i zostańmy przy godnych zaufania preparatach Bioderma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *