Jak zadbać o zdrowie dzieci – dajmy im sok

Dzieci

Jak zadbać o zdrowie dzieci – dajmy im sok

Dzieci bardzo często nie chcą jeść potraw, które są zdrowe. Nie przepadają za strukturą warzyw, a miąższ z owoców jest przez nie, nie do zaakceptowania. Jest jednak sposób, by dostarczyć naszym maluchom odpowiednich witamin, mikro i makroelementów, a przy tym będą zachwycone smakiem podawanych potraw.

Jak sprawić, by dzieci piły świeżo wyciskane soki?

Odwieczny problem przy rodzinnym stole, jest niemal kontynuowany z pokolenia, na pokolenie – niechcące jeść dzieci potrafią przyprawić o zawrót głowy niejedną mamę. I chociaż maluszki często nawet nie wiedzą czego „nie lubią”, nie chcą nawet spróbować nowych potraw. Dlatego, by zadbać o ich prawidłową dla ich szybkiego rozwoju wagę oraz zaspokoić zapotrzebowanie na energię, należy podawać im duże ilości warzyw i owoców.zdrowe dzieci

Niechęć, która pojawia się w tak młodym wieku do próbowania nowych potraw, można bardzo łatwo przełamać, przygotowując smaczne świeżo wyciskane soki. Przede wszystkim ich zaleta leży w różnorodności składników, jaką możemy dostarczyć maluchom. Wyciskarki dwuślimakowe nie tylko wyprodukują sok z owoców, który w swojej strukturze ma go wiele, ale również z warzyw, które zazwyczaj mają grubsze włókna i cechują się mniejszą zawartością naturalnych soków. Dzięki temu możesz przygotować sok np. marchwiowo-jabłkowy, który niczym nie będzie smakowo odbiegał od tego, zakupionego w sklepie. Największa różnica będzie natomiast w ich składzie – pozbawione jakichkolwiek konserwantów, słodzików oraz substancji zagęszczających, są prawdziwą kopalnią witamin oraz zdrowych kalorii.

Czytaj również  Dlaczego warto jeść ryby i owoce morza?

Jakie są zalety picia świeżo wyciskanych soków?

Soki mają tę przewagę, że poprzez ich spożywanie, można dostarczyć do organizmu takie ilości błonnika, witamin, przeciwutleniaczy, karotenu, antyoksydantów i wiele innych składników, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Warto zaznaczyć, że picie soków pozwala na spożycie dużo większej ilości warzyw czy owoców, niż byłoby to możliwe w postaci stałej. Z ok. 2 kg. marchewek powstaje litr napoju – pochłonięcie takiej ilości warzyw nie tylko nie wyjdzie na zdrowie, ale jeszcze mogą pojawić się problemy z trawieniem. Organizm i tak odrzuca te elementy, które są niezbędne, a wszystko co potrzebne, zamyka się w szklance łatwo przyswajalnej szklanki soku. Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż wyciskarki dwuślimakowe nie dają soku krystalicznego, bowiem znajdują się w nim niewielkie drobinki miąższu czy włókien. Niektórym osobom może to przeszkadzać, jednak warto pić tego typu soki. Są one bardziej sycące i pozwalają na zastąpienie jednego z posiłków np. śniadania lub kolacji.

Picie soków przez dzieci wspomoże ich układ immunologiczny, który często jest osłabiony – kontakt z innymi przeziębionymi dziećmi, liczne zarazki w takich miejscach jak np. przedszkola, mogą przyczynić się do częstych przeziębień, które nieprawidłowo leczono mogę być bardzo groźne. Tego typu napoje dostarczają również energię, która jest niezbędna do świetnej zabawy i poznawania świata. Dodatkowo wpływają one na samopoczucie, znacznie je poprawiając. Pijąc soki każdego dnia, dzieci będą uśmiechnięte, aktywne, a przede wszystkim ich rozwój będzie prawidłowy i zdrowy.

Czytaj również  Artykuły higieniczne przydatne w podróży