Jaki krem na rozstępy wybrać?

Krem na rozstępy

Jaki krem na rozstępy wybrać?

Rozstępy są bolączką wielu kobiet. Zazwyczaj pojawiają się w okolicach piersi, pośladków, brzucha i ud. Mają postać nieestetycznych, czerwonych rowków, które z czasem jaśnieją, stając się zupełnie białe. Za ich tworzenie odpowiada naciągnie się skóry i pękanie włókien kolagenowych. Jakie są sposoby na rozstępy?

Rozstępy często pojawiają się na kobiecym ciele w czasie dużych wahań hormonów płciowych, a więc w okresie dojrzewania, w czasie ciąży i menopauzy, lecz nie tylko. Bywa, że są następstwem dużego spadku lub przyrostu masy ciała (np. po intensywnym schudnięciu lub przybraniu na wadze). Czasem są też skutkiem intensywnego uprawia sportu. Jak sobie z nimi radzić? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na odpowiednią pielęgnację. Nawilżona, elastyczna i zadbana skóra ma mniejsze tendencje do pękania i tworzenia rozstępów. Jaki krem na rozstępy wybrać?

Co na rozstępy? Czy krem wystarczy?

Sklepowe półki oferują bardzo duży wybór preparatów dedykowanych skórze, dotkniętej rozstępami. Czym należy kierować się przy wyborze tego odpowiedniego? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jego działanie. Preparat powinien mieć silne działanie nawilżające i natłuszczające skórę. Na rynku istnieją zarówno kremy, które mają zapobiegać tworzeniu się rozstępów (np. w czasie ciąży), jak i takie, które pomogą zredukować już istniejące zmiany na skórze. Aby odpowiednio dobrać krem, można zwrócić się po poradę do kosmetologa lub dermatologa, którzy zawsze służą fachową poradą w kwestiach pielęgnacji skóry. Dermatolodzy często zalecają stosowanie maści, które zawierają dużą ilość mocznika, który pozwala zwalczyć rozstępy. Jeśli decydujemy się na samodzielny wybór kremu, zwróćmy uwagę na jego skład. Dobry krem na rozstępy powinien zawierać np. wyciąg z wąkrotki azjatyckiej, która odpowiada za stymulowanie produkcji kolagenu w skórze, a także redukuje widoczność i głębokość rozstępów. Dobrze gdy krem zawiera także wyciąg z soi, który działa przeciwzapalnie, a przy tym zapewnia skórze jędrność i elastyczność. Ważne są także związki krzemu. Ten pierwiastek regeneruje tkankę łączną, dzięki czemu nieestetyczne bruzdy stają się mniej widoczne. Korzystnie na kondycję skóry wpływają także witaminy A, C i E, które opóźniają procesy starzenia oraz poprawiają elastyczność.

Czytaj również  Jak wykorzystywać wiedzę na temat budowy skóry

Zastosowanie odpowiedniego kremu z pewnością pozytywnie wpłynie na wygląd skóry. Nie jest to jednak jedyna metoda walki z rozstępami.

Sposoby na rozstępy – co oprócz kremu?

Oprócz stosowania odpowiedniej pielęgnacji, warto pomyśleć również o innych metodach walki z rozstępami. Bezwzględnie ważna jest odpowiednia dieta bogata w witaminy A, E, PP, B5 oraz mikroelementy. Szczególnie ważne są zwłaszcza krzem i cynk, odpowiedzialne za procesy zachodzące skórze. Istotny jest także regularny ruch, który sprawi, że nasza skóra będzie dotleniona i w dobrej kondycji. Oprócz stosowania kremów na rozstępy, pamiętajmy także o regularnym złuszczaniu. Peeling raz lub dwa razy w tygodniu sprawi, że pozbędziemy się martwego, nieładnego naskórka, odsłaniając nową, gładką skórę.