Kolonie 2020 – najciekawsze kierunki

Kolonie 2020 – najciekawsze kierunki

O najlepszych koloniach dla dzieci i młodzieży warto pomyśleć już teraz – podobnie jak o własnym wyjeździe wakacyjnym. Mnogość ofert oraz atrakcji, jakie proponują organizatorzy jest naprawdę olbrzymia, dlatego im wcześniej zaczniemy je przeglądać i porównywać, tym większa szansa, że znajdziemy coś naprawdę wyjątkowego.

Możemy wybierać w ofertach wyjazdów zagranicznych, jak również przebogatych propozycjach krajowych wyjazdów – jak zawsze wszystko zależy tylko i wyłącznie od zasobności naszego portfela oraz kierunku, który wymarzą sobie nasze pociechy. Poniżej przedstawimy tylko kilka z wielu możliwości, które być może przypadną naszym czytelnikom do gustu, albo skłonią ich do jeszcze bardziej wnikliwej analizy ofert biur podróży.

Wyjazdy za granicę

 

To oczywiście propozycja, która interesuje największa liczbę młodzieży, choć mniejsze dzieci nie do końca mogą nią być zachwycone. Nie możemy jednak zapominać, że kolonie dla dzieci i młodzieży odbywające się za granicą różnią się od wyjazdów all inclusive przeznaczonych dla dorosłych i rodzin.

W przypadku wyjazdu dzieci i młodzieży opieka wychowawców jest bardzo skrupulatna i wszechobecna, więc ryzyko odłączenia się od grupy i zagubienia w obcym kraju jest minimalne. Oczywiście w przypadku wyjazdu na kolonię dla dzieci i młodzieży za granicę nie możemy zapominać o naszej roli, jako tych którzy przygotowują swoje pociechy do wyjazdu.

Czytaj również  W jakim wieku dziecko może jechać na kolonię? Sprawdź!  

Dziecko, które wysyłamy na taki wyjazd musi mieć świadomość zagrożenia, jakim jest potencjalne zagubienie się w obcym językowo i kulturowo kraju, dlatego dokładnie przemyślmy taki wyjazd, by uniknąć olbrzymiego stresu i płaczu. W przypadku kolonii dla dzieci i młodzieży za granicą bardzo dokładnie sprawdźmy organizatora tj. opinie na forach internetowych i najlepiej wśród znajomych lub innych rodziców z klasy czy szkoły dziecka. Dzięki temu nabierzemy pewności i zaufania, a wyjazd nie zamieni się w gehennę dla nas i młodego człowieka.

Wyjazdy krajowe

 

Mazury, Bieszczady, Bałtyk, Tatry – kierunków i możliwości jest mnóstwo. A może zabytki Krakowa lub Wrocławia i wieczorne dyskoteki w bezpiecznym ośrodku? Rejsy łodzią i nauka sztuki żeglowania, albo piesze wędrówki i zdobywanie kolejnych szczytów? Kolonie dla dzieci i młodzieży organizowane w Tatrach wiążą się często z wizytą po słowackiej stronie, więc za jednym zamachem nasze pociechy mogą zaliczyć i Polskę i zagranicę.

Dodatkowym plusem niech będzie fakt, że po słowackiej stronie wstępy na szlaki są bezpłatne, a posiłki w przydrożnych knajpkach i restauracjach niewiele droższe niż u nas, a na pewno tańsze niż nad Bałtykiem! Bieszczady to dzika przyroda i bardziej surowe szlaki, lecz również okazja do praktycznej nauki historii własnego kraju oraz niezapomniane ogniska do późnej nocy i prawdziwie mrożące krew w żyłach opowieści zakapiorów o spotkaniach z wilkami i niedźwiedziami.

Czytaj również  W jakim wieku dziecko może jechać na kolonię? Sprawdź!  

Bałtyk wreszcie to multum zabawy dla najmłodszych i niezapomniany smak smażonych ryb i gofrów zajadanych na wspaniałych plażach. To wycieczki po zabytkach Trójmiasta i znów naoczne przyglądanie się historii Polski. To także okazja do poznania na żywo multi-kulturowości, którą tak przesiąknięta jest ta część naszego kraju.

Planujemy kolonię

 

Te kilka zdań powyżej wydają się nie pomagać w wyborze najlepszych propozycji wyjazdu na kolonie dla dzieci i młodzieży w 2020 roku, ale tez nie taki był jego zamiar. Kierunków jest wiele i kwestia polega tylko na tym, jak wyobrażamy sobie idealne wakacje naszych pociech.

Oczywiście ważne, by wsłuchać się w ich marzenia i pomysły, ale warto też pamiętać, że czasem nie liczy się tylko miejsce, ale atrakcje i pomysły, które ma w ofercie organizator, bo wbrew pozorom, to je będzie się najlepiej wspominać. Owszem leżenie na plaży w Tunezji, to doskonały temat do rozmów o ostatnich wakacjach podczas przerwy w szkole, ale czy wspólne jedzenie ziemniaków z ogniska podczas gwiaździstej nocy przy drewnianej chatce w górach nie będzie wspomnieniem, które za kilka lat najbardziej będzie nam się kojarzyć z koloniami dla dzieci i młodzieży, na które wysyłali nas rodzice?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *