Sposoby na wyszczuplenie sylwetki

szczupla sylwetka

 Sposoby na wyszczuplenie sylwetki

Szczupła sylwetka to marzenie wielu osób, które zmagają się z problemem nadprogramowych kilogramów. Istnieją jednak sprawdzone sposoby na wyszczuplenie sylwetki. Dieta, treningi, a może specjalne zabiegi? Sprawdźmy najskuteczniejsze metody na walkę ze zbędnymi kilogramami.

Wymarzona szczupła sylwetka – zacznij od diety

Trenerzy personalni oraz dietetycy podkreślają, że prawidłowe odżywianie się aż w 70% przesądza o sukcesie w odchudzaniu. Jeśli marzy Ci się szczupła sylwetka i utrata zbędnych kilogramów, zapomnij jednak o restrykcyjnych dietach, które bardzo wyniszczają organizm, a w rezultacie przyczyniają się do tzw. efektu jojo. Zbyt mała podaż kalorii sprawia też, że nasz metabolizm zwalnia. Paradoksalnie im mniej jesz, tym możesz mieć większe problemy ze schudnięciem. Wymarzona szczupła sylwetka wymaga obrania zupełnie innej drogi.

Szczupła sylwetka krok po kroku

Chcesz wyszczuplić ciało i zrzucić zbędne kilogramy? Marzą Ci się smukłe nogi, płaski brzuch i szczupła sylwetka? Proces ten wymaga zmiany sposobu odżywiania, wybierania zdrowych i nieprzetworzonych produktów oraz odrzucenia tzw. „śmieciowego” jedzenia – fast foody i napoje gazowane to wróg smukłej linii i wąskiej talii. Należy także ograniczyć spożywanie cukru, jeść dużo warzyw zielonych, które mają właściwości detoksykacyjne (usuwają z organizmu zbędne produkty przemiany materii). Trzeba też pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej ilości kalorii i spożywaniu 5 posiłków dziennie – wówczas metabolizm przyspiesza, a efekty odchudzania przychodzą znacznie szybciej. Szczupła sylwetka wymaga również odstawienia produktów, które wywołują problemy trawienne i dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Masz wzdęcia po zjedzeniu bułki pszennej lub spaghetti? Skonsultuj się z lekarzem i pomyśl o diecie bezglutenowej.

Czytaj również  Jak zrobić szybki i odżywczy obiad?

Wysiłek fizyczny a szczupła sylwetka

Regularne treningi to kolejny istotny element, dzięki któremu osiągniesz wymarzoną szczupłą sylwetkę. Pamiętaj jednak, żeby dostosować rodzaj aktywności fizycznej do kondycji swojego organizmu – zdrowie jest przecież najważniejsze. Szczupła sylwetka to cel, który wymaga wielu poświęceń, ale nie za wszelką cenę. Ważne, żeby powoli przyzwyczaić się do aktywności. Dopiero zaczynasz regularne treningi? Pamiętaj, żeby nie forsować swojego organizmu, bo to może skończyć się kontuzją. Żeby osiągnąć szczupłą sylwetkę warto wybierać treningi, które spalają kalorie i przyspieszają metabolizm. Postaw więc na ćwiczenia cardio, bieganie, skakankę lub zapisz się na fitness. Dobrym pomysłem są również treningi z wolnymi ciężarami lub tzw. kettlebells, dzięki którym szczupła sylwetka kształtuje się wyjątkowo harmonijnie. Nie obawiaj się, że hatle, sztangi lub odważniki nadmiernie rozbudują Twoje mięśnie – sprawią one, że nagromadzony tłuszczyk szybko się spali, a szczupła sylwetka będzie na wyciągnięcie ręki.

Jakie zabiegi pozwolą uzyskać szczupłą sylwetkę?

Do walki o wymarzoną szczupłą sylwetkę warto zaangażować wiele metod, które będą działać w sposób komplementarny. Oprócz zdrowej diety i regularnych treningów można skorzystać także z zabiegów wyszczuplających, które ujędrniają ciało i redukują skórkę pomarańczową. Warto skorzystać z masaży, które pobudzają krążenie krwi i limfy, napinają skórę i przyczyniają się do redukcji zbędnych kilogramów. W gabinetach medycyny estetycznej możemy wykonać zabiegi polegające na ostrzykiwaniu tkanki tłuszczowej specjalnymi substancjami, które rozpuszczają ją w nieinwazyjny sposób. Rozpad komórek tłuszczowych można także wywołać poprzez zastosowanie kriolipolizy. Efekty? Szczupła sylwetka, wymodelowane i jędrne ciało.

Czytaj również  Co jest bio, a co eko?