Wyciskarka do soku – podstawowe urządzenie na wyposażeniu

Wyciskarka do soku – podstawowe urządzenie na wyposażeniu

Jakie wyposażenie jest niezbędne w każdej kuchni? Większość z nas odpowie z pewnością, że garnki, patelnie, czajnik, deski, noże, tarka, sitko, mikser – czyli szereg rzeczy, których używamy niemal codziennie i nie wyobrażamy sobie przygotowywania bez nich ulubionych potraw i napojów. Warto dołączyć do tej listy również wyciskarkę do soku.

Jak działa wyciskarka do soku?

Przede wszystkim należy podkreślić, że wyciskarka do soku, to nie to samo, co sokowirówka. Budowa i działanie tego pierwszego urządzenia pozwalają nam uzyskać bardziej gęsty i wartościowy napój. Proces wyciskania soku z warzyw lub owoców rozpoczyna się od zgniecenia ich przez wałki ślimakowe. Rozdrobnione produkty są następnie miażdżone i przedostają się na sito, gdzie dzięki odpowiedniemu dociskowi uzyskiwany jest z nich sok. Wyciskarka może być napędzana ręcznie lub elektrycznie. W przeciwieństwie do sokowirówki mamy tu do czynienia z małymi obrotami, a w związku z tym nie wytwarza się wysoka temperatura. Sok nie jest ciepły, ani spieniony i dłużej zachowuje witaminy oraz mikroelementy. Ważne jest również to, że urządzenie można bez problemu rozłożyć i umyć.

Jakie zalety ma wyciskarka do soku?

Dość często zakup wyciskarki do soku związany jest z podjęciem decyzji o zmianie, a przynajmniej modyfikacji, codziennej diety. Picie świeżych soków daje nam bardzo wiele korzyści. W związku z tym warto urządzenie do ich przyrządzania traktować jako niezbędny element wyposażenia kuchni. Wprowadzając wyciskane soki do swojego jadłospisu, mamy gwarancję, że wpłynie to korzystnie na nasze zdrowie, odporność, kondycję organizmu, a także wygląd i samopoczucie. Wszystko dzięki temu, że będziemy mogli robić różnego rodzaju koktajle, pełne witamin, mikroelementów i żywych enzymów.

Czytaj również  Witamina C – dlaczego warto ją zażywać

Oto kilka faktów. Po pierwsze większość z nas regularnie lub przynajmniej co jakiś czas kupuje soki w sklepie. Po drugie mamy coraz większą świadomość tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie. Po trzecie staramy się, żeby w naszym jadłospisie znajdowała się duża ilość witamin i minerałów. Jeśli brakuje nam czasu na robienie wartościowych posiłków, sięgamy po suplementy diety. Natomiast wystarczy kupić wyciskarkę do soku i rzeczywiście z niej korzystać. Wówczas nie będzie trzeba pić pasteryzowanych soków w kartonach, brać tabletek, ani martwić się o to, czy nasze menu zawiera odpowiednią ilość substancji odżywczych.

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że codziennie pijemy kawę lub herbatę. Nie wyobrażamy sobie jak zacząć dzień bez ulubionego napoju. Wprowadźmy również dobry nawyk, polegający na piciu soku warzywno-owocowego na śniadanie czy podwieczorek. Częste używanie wyciskarki sprawi, że nigdy nie będziemy żałować tego zakupu. Kiedy tylko zauważamy jak spożywanie soków wpływa na nas i naszą rodzinę, docenimy to urządzenie jeszcze bardziej. Na pewno nie będzie jednym z tych sprzętów, z którego korzysta się przez dwa tygodnie, a potem zaczyna się nudzić i w końcu na dobre trafia do szafki.