Problemy mężczyzn o których nikt nie mówi

problemy mezczyzny

Problemy mężczyzn o których nikt nie mówi

Sfera seksualna to bardzo istotny aspekt naszego życia. Wiadomo, jest to kwestia intymna, jednak czasami warto, a nawet trzeba, uchylić rąbka tajemnicy. Dlaczego? Ponieważ bardzo często pod kołdrą pojawiają się liczne problemy. Najczęściej dotykają one mężczyzn. Wtedy warto sięgnąć po leki na potencję. Jednak tutaj zaczyna się podstawowy kłopot – mężczyźni wstydzą się, że ich potrzebują.

Kiedy mówimy o problemach z potencją?

Zacznijmy od tego, że żaden mężczyzna nie jest cyborgiem. Każdy ma prawo mieć gorszy dzień, może być zestresowany, zmęczony, pod wpływem alkoholu czy czuć się źle na skutek choroby. Nic więc dziwnego, że ochota na seksualne igraszki jest wtedy niska. A może nawet nie o ochotę chodzi, a o możliwości seksualne. Bowiem o problemach z potencją mówimy w sytuacji, kiedy mężczyzna, mimo odczuwanego podniecenia seksualnego, nie jest w stanie osiągnąć wzwodu lub też nie jest w stanie utrzymać go na dłużej. Wtedy właśnie warto sięgnąć po leki na potencję.

 

Leki na potencję – dla kogo?

Po leki na potencję sięgnąć powinni ci mężczyźni, którzy w ponad połowie podejmowanych stosunków seksualnych odnieśli seksualne fiasko. Jednak nie powinno się ich brać bez konsultacji z lekarzem. To właśnie specjalista dobierze najlepsze leki na potencję. Bowiem są dwie grupy tego typu medykamentów. Pierwsze, to leki na potencję bazujące na ziołach, czyli bardziej suplementy, mające wspierać powrót do seksualnej formy. Inna grupa to już leki na potencję na receptę, których głównym składnikiem są takie substancje aktywne jak sildenafil. Są one z pewnością skuteczniejsze, aczkolwiek tak jak wspominaliśmy na początku – o mocy zaburzenia i sposobach jego leczenia powinien zadecydować specjalista.

Czytaj również  Czy wiesz dlaczego warto jeść owoce i warzywa?

 

Czy leki na potencję to konieczność?

Ponownie wszystko zależy od tego, co zadecyduje specjalista. Bowiem są sytuacje, kiedy problemy ze wzwodem są krótkotrwałe i wystarczy na przykład zastosowanie odpowiedniego rodzaju ćwiczeń, wprowadzenie dodatkowych bodźców seksualnych. Inne sytuacje mogą być wywoływane przez choroby, więc najpierw trzeba się z nimi rozprawić. Jeśli jednak problemy z potencją nie są przejściowe, nie są efektem chorób, to tak – leki na potencję to konieczność, jeśli się chce w dalszym ciągu prowadzić aktywne i satysfakcjonujące obie strony, życie seksualne.

Przełamać wstyd

Wydaje się, że to takie proste – przepisać leki na potencję… Nic bardziej mylnego. Dlaczego? Ponieważ bardzo wielu mężczyzn nie chce rozmawiać o swoim życiu intymnym, a tym bardziej o swoich problemach. Wolą nawet powoli rezygnować z życia seksualnego, niż przyznać się przed partnerką czy lekarzem, że mają problem. A tak nie powinno być. Kłopoty  z osiągnięciem pełnego wzwodu ma większość mężczyzn, zwłaszcza starszych. Nie jest to więc już temat tabu – to normalna przypadłość, którą trzeba jak najszybciej zdiagnozować i zacząć leczenie. Dzięki temu leki na potencję, kiedy już spełnią swoje zadanie, odejdą w odstawkę, a my znowu będziemy się cieszyć bogatym i udanym życiem erotycznym.