Skóra wrażliwa

Skóra wrażliwa

Coraz więcej osób napotyka problem zależny z suchą skórą. Ten wrażliwy dla nas kwestia niekiedy nie pozwala prawidłowo funkcjonować. Jeśli odpowiednio nie zareagujemy mojej skórze grozi trwałe zaburzenie.

Właściwości cery suchej

Cera sucha zazwyczaj polega spierzchnięta, szorstka. Dzieje się do tego stopnia pod wpływem warunków atmosferycznych, jakie wpływają na naszą skórę. Wynikiem najczęściej jest mała elastyczność skóry, jest wrażliwa na dotknięcie, sami odnosimy wrażenie, że jest ona twarda. Niekiedy wśród do przyczyn powinno się sumować – długie kąpiele, korzystanie z solarium czy nadmierne stosowanie preparatów.

W związku z tym nasza łupina wymaga na początek odpowiedzialnej oraz troskliwej pielęgnacji.

Kosmetyki na rzecz suchej cery muszą nie tylko dostarczać jej wilgoci, ale także posiadać zdolność do zatrzymywania jej w skórze.

Jeśli chcemy by nasza łupina była zdrowa oraz zawsze gotowa na wszelką aktywność powinniśmy pamiętaj o podstawowych zakazach i nakazach pielęgnacyjnych. Wśród zakazów należy przestrzegać się przed myciem twarzy wodą oraz mydłem, stosowaniu maseczek czy peelingów.

Pielęgnacja suchej skóry powinna polegać na demakijażu twarzy mleczkiem bądź śmietanką kosmetyczną, a następnie nałożeniu tonika. Zazwyczaj należy stosować dwa rodzaje preparatów. Dziennie krem z filtrami, jakie będą łączyć wodę w skórze oraz zapobiegać odparowywaniu, ma obowiązek obejmować takie dodatki jak np. mocznik, kwas mlekowy, aminokwasy, kwas hialuronowy, mukopolisacharydy, kwasy owocowe.

Czytaj również  Objawy atopowego zapalenia skóry u dorosłych

Ważne dla naszej skóry polega nadający się dobór kosmetyków. Potrzeba zadbać by składniki preparatów uzupełniały niedobór wody. Zwracać uwagę należy na zawartość: sole mineralne, hydroksykwasy, witamina A i E.