Smoothies a świeży sok – czym się różni

Smoothies a świeży sok – czym się różni

Lekarze zalecają spożywane 5 porcji owoców i warzyw dziennie. Dzięki temu można dostarczyć swojemu organizmowi dużą ilość witamin. Jednak ciężkim zadaniem okazuje się zjedzenie takiej ilości produktów każdego dnia, ponieważ będzie ich po prostu za dużo. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest przygotowanie z nich świeżego i pysznego soku lub smoothies. To zadanie mogą ułatwić wyciskarki jednoślimakowe.

Jak zrobić pyszne smoothies?

Smoothies robione jest głównie z owoców i warzyw. W tym przypadku szczególną popularnością cieszą się mrożone owoce, gdyż wówczas przygotowany koktajl będzie zimny i orzeźwiający. W skład smoothies wchodzą ulubione warzywa i owoce oraz mleko. Jego konsystencja jest znacznie gęstsza od konsystencji soków. Z tego też powodu jest on bardziej sycący. W świetny sposób będzie również zamiennikiem dla śniadania lub innego posiłku. Alternatywą dla dodatku jakim jest mleko – mogą być wszelkiego rodzaju jogurty. Najczęściej wybieranym jest jogurt naturalny, gdyż podkreśli on smak dodanych do smoothies owoców. Jednak równie dobrze sprawdzi się jogurt owocowy. Wszystko zależy od preferencji smakowych. Wyciskarki jednoślimakowe w skuteczny sposób pomogą w przyrządzeniu pysznego smoothies.

Jak samodzielnie przygotować świeży sok?

Do samodzielnego przygotowania świeżo wyciskanego soku potrzebna jest przede wszystkim wyciskarka lub sokowirówka. Najlepszym rozwiązaniem okazują się jednak wyciskarki jednoślimakowe. Z ich pomocą można wytworzyć sok najwyższej jakości, z zachowaniem wszystkich wartości odżywczych produktów. Soki można przyrządzić dosłownie z każdego owocu, jednak szczególnie polecane są takie, na które w danym momencie jest sezon. Wówczas można mieć pewność, że będą one najwyższej jakości, a oprócz tego ich cena będzie bardzo atrakcyjna. Wszyscy smakosze owoców z pewnością zauważą różnicę pomiędzy owocami wyhodowanymi w szklarniach, a takimi które dojrzewały w pełnym słońcu.

Czytaj również  Soki wspomagające trawienie porady i wskazówki

Warto również wspomnieć, że wyciskarka daje możliwość produkcji soków z warzyw, nawet twardych np. marchewki. Połączenie owoców i warzyw w jednym soku jest gwarancją dostarczenia do organizmu bardzo dużej dawki witamin. 

Jakie owoce okazują się najzdrowsze?

Należy zacząć od tego, że wszystkie owoce zawierają w swym składzie bardzo dużo witamin i minerałów. Z tego powodu należy je spożywać w naprawdę dużych ilościach. Bardzo ważne jest, aby dołączyć do swojej diety ananas. Zawiera on bardzo dużo składników odżywczych. Jego spożywanie łagodzi ból, oprócz tego świetnie wpływa także na gojenie się ran. Innym owocem o zbawiennym wpływie na zdrowie człowieka jest grejpfrut. Ten produkt świetnie wpływa na układ krążenia, szczególnie zalecany jest również osobom chorującym na serce. Podnosi również odporność człowieka i wpływa na prawidłową pracę jelit. Bardzo popularne w ostatnim czasie jest awokado. Nie bez przyczyny, ponieważ jego spożywanie niesie za sobą wiele pozytywów. Jest ono zalecane szczególnie osobom cierpiącym na nadciśnienie lub choroby wątroby. Jakie korzyści wynikają z korzystania z technologii wolnoobrotowej?