Soki wspomagające trawienie porady i wskazówki

Soki wspomagające trawienie porady i wskazówki

 

Istnieje wiele sposobów na przyspieszenie metabolizmu i poprawienie perystaltyki jelit. Jednym z nich są domowe soki na trawienie, które sprawdzają się nie tylko przy problemach z zaparciami, ale również dla osób chcących zrzucić zbędne kilogramy.

Moda na zdrowe odżywianie sprawia, że soki na trawienie zyskują pokaźne grono fanów, którzy zachwalają wspaniałe rezultaty i polecają nowe przepisy. Producenci małego AGD wychodzą naprzeciw tej tendencji, dzięki czemu w sklepach znajdziemy rozmaite wyciskarki do soków.

Jak wybrać najskuteczniejsze soki na trawienie?

Najlepsze soki na trawienie powstają z owoców i warzyw posiadających dużo błonnika. Substancja ta niesamowicie czyści jelita i usuwa z nich nagromadzone złogi niestrawionego pokarmu. Idealnie sprawdzi się w tym celu na przykład koktajl na bazie szpinaku i innych warzyw zielonych – można go przygotować błyskawicznie używając nowoczesnej wyciskarki do soków. Polecane są również świeże ogórki – warzywa dokładnie oczyszczające układ pokarmowy z zalegających złogów – świetnie sprawdzą się, jeśli chcemy przeprowadzić tzw. detoks. Także owoce cytrusowe wspaniale działają na trawienie – pobudzają wydzielanie soków żołądkowych, dzięki czemu pokarmy są trawione znacznie sprawniej. Doceńmy również naturalny sok jabłkowy, który likwiduje nawet najbardziej uporczywe zaparcia i jest szczególnie polecany dla małych dzieci.

Owoce czy warzywa?

Przygotowując soki na trawienie zawsze zastanawiamy się jakie produkty są lepsze – owocowe czy warzywne? Wybrać mechaniczne czy elektryczne wyciskarki do owoców? Pamiętajmy przede wszystkim, że owoce zawierają dużą ilość cukrów, więc nadmierne spożywanie soków przygotowanych z jabłek czy gruszek może pokrzyżować nasze plany związane z odchudzaniem – możemy nawet przytyć. Z kolei soki na trawienie przygotowane z warzyw posiadających dużą ilość błonnika również nie mogą być spożywane w zbyt dużych ilościach – błonnik może bowiem powodować biegunki i intensywne oczyszczanie się organizmu. Jeśli dopiero kupiliśmy wyciskarkę do soków i planujemy rozpocząć zdrową dietę opartą na koktajlach owocowo-warzywnych – lepiej zacznijmy od niewielkich porcji.

Czytaj również  Soczewki kontaktowe dla wrażliwych oczu

Jak przygotować soki na trawienie?

Soki na trawienie można szybko przygotować w zaciszu domowej kuchni – a pomogą w tym funkcjonalne wyciskarki do owoców. W sprzedaży znajdują się rozmaite urządzenia – zarówno ręczne, jak i w pełni elektryczne, które znakomicie radzą sobie z różnymi produktami, dzięki czemu błyskawicznie można przygotować pyszne soki na trawienie. Wybierając wyciskarki do soków zwróćmy uwagę nie tylko na wygląd urządzenia, ale przede wszystkim na jego funkcjonalność – dostępne opcje, prędkości wyciskania oraz rodzaje sitek.  W celu przygotowania zawiesistego i bardzo mętnego soku na trawienie, najlepiej jest wybierać wyciskarki do owoców, które mają szerokie sitka.